Alcar

Information

Alcar

Information

Den perfekta balansen mellan design och kvalité.
Vi kallar det för ”drivefulness”.
Information om OCL Brorssons

OCL Brorssons är Sveriges ledande distributör av lättmetallfälgar sedan decennier tillbaka. Det är hos oss du hittar det bredaste sortimentet av kvalitetsfälgar och det är här du först hittar de senaste nyheterna och trenderna inom fälgdesign.

Modet skiftar snabbt när det gäller fälgar och fälgdesign. På OCL Brorssons har vi ständig koll på vilka trender och modeinriktningar som gäller och vad som kommer att efterfrågas imorgon.

Vi hämtar regelbundet intryck och inspiration från såväl de europeiska, de amerikanska samt de asiatiska marknaderna och har ständigt örat mot marken för att hänga med i fälgmodet.


Välkommen att utforska vårt breda sortiment!

OCL Brorssons personal
   
Richard Lundqvist
VD

R.Lundqvist@oclbrorssons.se
   
  Peter Norlin
Försäljningschef

P.Norlin@oclbrorssons.se
   
Marcus Danielsson
Inköp / produkt / ansvarig säljpersonal

m.danielsson@oclbrorssons.se
   
Fredrik Kreem
Marknadsföring / IT 

F.Kreem@oclbrorssons.se
   
Johan Sabel
Säljare/Resande säljare norra Sverige och södra Sthlm. 

J.Sabel@oclbrorssons.se
   
Pär Salkert
Säljare/Resande säljare mellansverige och norra Sthlm. 

p.salkert@oclbrorssons.se
   
Thomas Hedberg
Säljare/Resande säljare västra Sverige. 

t.hedberg@oclbrorssons.se
   
Johan Larsson
Säljare/Resande säljare södra Sverige. 

j.larsson@oclbrorssons.se
   
Johan Sandberg
Säljare

J.Sandberg@oclbrorssons.se
   
Sofie Truedsson
Säljare

S.Truedsson@oclbrorssons.se
   
Emil Löfgren 
Säljare

E.Lofgren@oclbrorssons.se
   
Patrik Blom Andersson
Administrativt säljstöd

P.BlomAndersson@oclbrorssons.se
   
Monika Brolin
Ekonomichef 

M.Brolin@oclbrorssons.se
   
Elin Pilevång
Ekonomiassistent

E.pilevang@oclbrorssons.se
   
Fredrik Fors
Lagerchef

F.Fors@oclbrorssons.se
   
Peter Norrbom
Lager
   
Daniel Lyrehag
Lager
   

Joakim Fredriksson 
Lager
   
Pontus Rydholm
Lager

   
Anders Ranbo
Workshop

A.Ranbo@oclbrorssons.se