OCL Brorssons
 

Du bryr dig om din bil.

Vi bryr oss om dig.

I över tjugofem år har OCL Brorssons försett bilintresserade konsumenter och återförsäljare med fälgar.

Det har gjort oss till Sveriges ledande fälggrossist.

Det goda anseendet vi har på marknaden bygger på bra service och snabba leveranser med hjälp av modern logistik och teknik. Främst handlar det om vårt genuina intresse för bilar, vårt öga för detaljer och förmågan att omsätta alltihop till ett attraktivt sortiment för våra kunder.

Det är detaljerna som gör skillnaden.

Det bryr vi oss om.

OCL Brorssons - Fälgspecialisten

OCL Brorssons - showroom
 
MEDARBETARE
Richard Lundqvist s  Richard Lundqvist
VD


R.Lundqvist@oclbrorssons.se
 
  Curt Lundqvist
Styrelse / Senior Advisor


C.Lundqvist@oclbrorssons.se
 
Inga-Lill Lundqvist
Marknad / administration


I.Lundqvist@oclbrorssons.se
                                
Fredrik Kreem s Fredrik Kreem
Marknadsföring / IT 


F.Kreem@oclbrorssons.se
 
Peter Norlin s
Peter Norlin
Försäljningschef


P.Norlin@oclbrorssons.se
 
Marcus Danielsson s Marcus Danielsson
Inköp / produkt / ansvarig säljpersonal


m.danielsson@oclbrorssons.se
 
Johan Sabel s Johan Sabel
Säljare/Resande säljare norra Sverige och södra Sthlm. Mer info


J.Sabel@oclbrorssons.se
 
P„r Salkert s Pär Salkert
Säljare/Resande säljare mellansverige och norra Sthlm. Mer info


p.salkert@oclbrorssons.se
 
Thomas Hedberg s Thomas Hedberg
Säljare/Resande säljare västra Sverige. Mer info


t.hedberg@oclbrorssons.se
 
Johan Larsson s Johan Larsson
Säljare/Resande säljare södra Sverige. Mer info


j.larsson@oclbrorssons.se
 
Johan Sandberg s Johan Sandberg
Säljare


J.Sandberg@oclbrorssons.se
 
Sofie Truedsson Sofie Truedsson
Säljare


S.Truedsson@oclbrorssons.se
 
Emil L”fgren s Emil Löfgren 
Säljare


E.Lofgren@oclbrorssons.se
 
Patrik BlomAndersson s Patrik Blom Andersson
Administrativt säljstöd


P.BlomAndersson@oclbrorssons.se
 
Monika Brolin Monika Brolin
Ekonomichef 


M.Brolin@oclbrorssons.se
 
Elin Pilevång Elin Pilevång
Ekonomiassistent


E.pilevang@oclbrorssons.se
 
Lovisa Hemmingberg Lovisa Hemmingberg
Reception


L.Hemmingberg@oclbrorssons.se
 
Fredrik Fors s Fredrik Fors
Lagerchef


F.Fors@oclbrorssons.se
 
Peter Norrbom s Peter Norrbom
Lager
 
Daniel Lyrehag s Daniel Lyrehag
Lager
 
Joakim Fredriksson
Joakim Fredriksson 
Lager
 
Marcus Gezici s
Marcus Gezici
Lager
 
Pontus Rydholm Pontus Rydholm
Lager

 
Riad Karabas Riad Karabas
Lager
 
Anders Ranbo
Workshop


Workshop@oclbrorssons.se
 



 
Bilder på OCL Brorssons lokaler
OCL Brorssons - Fälgspecialisten - Norrköping 01 OCL Brorssons - Fälgspecialisten - Norrköping 02 OCL Brorssons - Fälgspecialisten - Norrköping 03 OCL Brorssons - Fälgspecialisten - Norrköping 04
OCL Brorssons - Fälgspecialisten - Norrköping 05 OCL Brorssons - Fälgspecialisten - Norrköping 06 OCL Brorssons - Fälgspecialisten - Norrköping 07 OCL Brorssons - Fälgspecialisten - Norrköping 08


 
Bilder på OCL Brorssons showroom
OCL Brorssons showroom 01s OCL Brorssons showroom 02s OCL Brorssons showroom 03s OCL Brorssons showroom 04s
OCL Brorssons showroom 05s OCL Brorssons showroom 06s OCL Brorssons showroom 07s OCL Brorssons showroom 08s
OCL Brorssons showroom 09s
OCL Brorssons showroom 10s
OCL Brorssons showroom 11s
OCL Brorssons showroom 12s
OCL Brorssons showroom 13s
OCL Brorssons showroom 14s
OCL Brorssons showroom 15s
OCL Brorssons showroom 16s


 
Bilder på OCL Brorssons lager
lager 001
lager 002
lager 003
lager 004
lager 014
lager 015
lager 011
lager 013